środa, 30 listopada 2011

Bożonarodzeniowy apel od Dziewczyny bez matury

Moi drodzy! Od pewnego czasu na moi znajomi przekazują sobie wpis, pod którym podpisuję się rękoma i nogami. Sama jestem wielką fanką rękodzieła (scrapbooking, decoupage) dlatego ma to dla mnie duże znaczenie. Może jeszcze o tym nie myśleliście, wszak do Bożego Narodzenia został jeszcze miesiąc, ale wybierając prezenty dla bliskich pamiętajcie o moim apelu!
Zdecydujmy się na kupno prezentów Bożonarodzeniowych od drobnych przedsiębiorców, ze sklepu z rękodziełem, od sąsiada, który robi wszystko, aby utrzymać swój sklepik, od przyjaciółki, która wytwarza niepowtarzalne rzeczy, od tego, który oparł się globalizacji w naszych okolicach, w małej księgarni a nie monopolistycznych molochach... Zróbmy tak, aby nasze pieniądze dotarły do zwykłych ludzi, którzy ich potrzebują, nie do firm międzynarodowych i wielkich przedsiębiorców, którzy płacą zbyt mało swoim pracownikom i przemieszczają firmy w inny koniec świata. Robiąc tak więcej osób będzie mogło przeżyć szczęśliwe Boże Narodzenie. Zdecydujcie się na zakupy online w sklepikach, wybierzcie się na zakupy w sobotę rano, nie bądźcie źli, że małe sklepy są zamknięte w tygodniu po godz. 20. Zaplanujcie to dobrze i dajcie zarobić tym, którzy na to zasługują!
Ja osobiście zamierzam wręczyć bliskim zdjęcia, które wykonałam w przeciągu tego roku. Poznałam się już na gustach rodziny i przyjaciół. Mam nadzieję, że będą zadowoleni. Ramki do zdjęć zakupię pewnie na stronie PAKAMERA, gdzie można znaleźć cudowne rękodzieło. Zamierzam też własnoręcznie wykonać kartki i wysłać je do rodziny. Chciałam to już zrobić w zeszłe święta, ale efekt mnie nie zadowolił. Przez cały rok ćwiczyłam scrapbooking i myślę, że tym razem wyjdzie mi lepiej. 
www.pakamera.pl
www.pakamera.pl
www.pakamera.pl
www.pakamera.pl
www.pakamera.pl
www.pakamera.pl 

6 komentarzy:

 1. Milo czyta sie Twojego bloga..A ta ostatnia kartka jest prze-urocza :)

  http://magdalenasdreams.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo ładny apel. pokaż koniecznie swoje skrapowe dzieła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wstydzę się... Chyba nie pokażę, bo ja mam chyba odrębną wersję scrapbookingu i nie wiem czy spotka się z akceptacją tutaj :)

  OdpowiedzUsuń
 4. eee każda oryginalność jest dobra. na pewno są czadowe, poka poka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ;) wszystko pięknie ładnie, ale na Pakamerze ceny potrafią zabić... jakieś inne "sklepiki" internetowe godne polecenia? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mała Mi: może są droższe niż te z galerii handlowych, ale na pewno warto dorzucić 10-15 zł i dać zarobić rodzimym rękodzielnikom. Taki sklep może też być inspiracją do zrobienia prezentów osobiście. Pięknie udekorowane pierniczki albo pralinki też są dobrym pomysłem.

  Tu kilka linków do innych sklepów (ale warto poszukać samemu w internecie czegoś konkretnego, bo wiele osób sprzedaje na własnych blogach)

  http://www.alterszafa.pl/
  http://rekaproduction.decoart.pl/
  http://madebyniezapominajka.blogspot.com/
  http://www.drewnianyguzik.pl/
  http://trabaya.pl/

  no i najwięcej chyba tu: http://allegro.pl/rekodzielo

  OdpowiedzUsuń